Jeho Oldstvo

      Olda Semrád řečený Jeho Oldstvo se narodil do lékařské rodiny 14. 6. 1949 v Ústí nad Labem. Jako kluk chtěl být střihačem mraků, aby mohl prostřihnout mračna kdekoli bude chtít vrhnout paprsek slunce. To se mu také mezi bližními báječně daří. Má rád přímé cesty a neuhýbá, ani když vedou hodně do kopce. Zdatný plavec, cyklista, turista, fotograf, výtvarník, všeuměl a milovník, čehož ve své profesi architekta hojně využívá. Zvláštní a obdivuhodné na něm je zejména to, že má čas pouze tehdy, když ho nejvíce potřebujete. Vždy laskav a připraven, mnohdy tak upřímen, až si sám kazí kšefty.

      Maturoval roku 1967 na SVVŠ v Havlíčkově Brodě, poblíž kterého se rovněž seznámil se svou oblíbenou borovicí. Maloval ji v 17 letech pod vedením svého učitele akad. mal. Jana Jůzla jako svou první ojelomalbu a dodnes se k ní se skicákem a s pokorou vrací.

      Architekturu studoval v letech 1967 – 1973 na ČVUT v Praze a většinu svého tvůrčího života prožil v Hradci Králové. Stopy jeho rukopisu nese celá řada spíš drobnějších projektů, neboť se nerad nechává dlouhodobě spoutávat. Malování má za jedinou celoživotní milenku, které systematicky zahýbá pouze s královnou architekturou.